پشتیبانی شبکه رمز پیشرفت کسب و کار ها

 

هر سازمان و کسب و کاری هنگامی میتواند خود را در جهت پیشرفت و توسعه روزافزون ببیندکه با بازدهی مثبت و سودده کار کند. در غیر این صورت آهسته در مسیر شکست و ورشکستگی قرار خواهد گرفت. مشکلات کوچک اما بسیار مهمی که در یک ساعت خسارات میلیونی به کسب وکار ها میزنند مانند قطعی برق قطعی اینترنت. دسترسی افرادی خارج از شبکه به اطلاعات درون سازمان و مشکلات شبکه و سرور…

از این رو خدمات پشتیبانی شبکه واقعا دغدغه اصلی مدیران سازمان ها است.

C:\Users\ghahremani\Desktop\برون سپاری (7).jpg

مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری در شبکه کامپیوتری از رایج ترین مشکلاتی است که مدیران سازمان ها با آن ها دست و پنجه نرم می کنند. علت عمده این مشکلات عدم هماهنگی در سیستم های درون شبکه ای است. سازمان ها برای افزایش کارایی خود به هماهنگی نیاز دارند . استفاده از شبکه های کامپیوتری یکی از لازمه های هماهنگی درون سازمانی است. شرکت ها و سازمان ها برای بهینه سازی کارکرد باید از تکنولوژی های روز استفاده کنند. بسیاری از مدیران به علت حجم کار بالا زمان یادگیری این دانش و تکنولوژی های نوین را نداشته باشند. مدیران سازمانی در این حالت 2رویکرد متفاوت دارند .

 • تعدادی از مدیران با استخدام یک متخصص شبکه سعی در نتیجه گیری زود در کمترین زمان ممکن هستند. روشی که نتیجه ای عالی در پی نخواهد داشت. چرا که یک متخصص شبکه برای ساپورت یک شرکت باید به علوم سخت افزار و نرم افزار مانند میکروتیک ،سیسکو،مایکروسافت، CCNA و CCNP و … وارد باشد . اما بدیهی است که یک فرد به تنهایی توانایی یادگیری و پرداختن به این موضوعات را ندارد. متخصصین شبکه عموما دستمزد بالایی درخواست میکنند و همچنین از بازدهی کمی برخوردارهستند.
 • دسته دوم علاقه مند هستند از خدمات پشتیبانی شبکه استفاده کنند .اما پشتیبانی شبکه چیست ؟

پشتیبانی شبکه یکی از خدمات مهم شرکت های پیمانکاری خدمات شبکه است که خدمات پشتیبانی از سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری شرکت کارفرما را به عهده میگیرند

پشتیبانی شبکه یک خدمت نوین است که برای محافظت از سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری و شبکه سازمان هایی که محتوای اطلاعاتی مهم و اهداف بزرگی دارند ایجاد شده است . هر شرکت پشتیبانی شبکه از چندین متخصص در هر حوزه ای از علم IT برخورداراست تا بتواند یک شرکت یا سازمان را با هر ابعادی ساپورت کند .

همه ما میدانیم داشتن یک تیم  پشتیبانی شبکه و سخت‌افزار برای کسب‌وکار چقدر تأثیرگذار و مهم است و همچنین باعث افزایش کارآیی و بهره وری آن شرکت خواهد بود. ، هزینه‌های ناشی از خسارات  احتمالی و نداشتن یک تیم پشتیبان شبکه به مراتب بیشتر از هزینه‌های داشتن یک تیم پشتیبانی و نگهداری شبکه است.مانیتورینگ و تعمیر و نگهداری شبکه کامپیوتری و مشکلات نرم افزاری و سخت‌افزاری باید به‌صورت لحظه‌ای و مستمر انجام پذیرد.

شاید در ابتدا وجود هزینه های نگهداری برای سازمان بار مالی ایجاد نماید ولی با کمی دقت و بررسی متوجه خواهیم شد که پس از به وجود آمدن  مسائل امنیتی و کامپیوتری خسارات به وجود آمده  به‌مراتب  هزینه‌های بیشتری خواهد داشت. ضمن اینکه در بسیاری از موارد حتی با صرف هزینه، خسارت وارده جبران نخواهد شد.

مزایای استفاده از خدمات پشتیبانی شبکه

استفاده از خدمات پشتیبانی شبکه به شرایط و موقعیت متفاوت است اما امتیاز های زیادی دارد که در ادامه بررسی میکنیم

 • کاهش هزینه‌ها (کاهش هزینه های نیروهای کار)
 • افزایش راندمان
 • تمرکز بر اهداف اصلی/ استراتژی
 • افزایش انعطاف پذیری سازمان جهت حصول تطابق با شرایط ناپایدار تجاری و کاری
 • کاهش هزینه های معمول در بخش تجهیزات و خدمات شبکه
 • ایجاد تغییرات و نوآوری ها و افزایش دارایی های معنوی
 • افزایش اعتبارات نقدی و ارزی سازمان

خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه

خدمات مشاوره آنلاین، خدمات شبکه، نصب و راه‌اندازی شبکه های کامپیوتری، خدمات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، پشتیبانی و نگهداری از سرورها، خدمات نصب دوربین مداربسته تحت شبکه موارد نام‌برده شده در بالا، شامل خدمات شبکه و کامپیوتری هست که استفاده از آن‌ها موجب پیشگیری یا برطرف کردن مشکلات به وجود آمده درزمینه شبکه می‌گردد.

الزام به استفاده از خدمات پشتیبانی شبکه این است که سرور ها که محل ذخیره اطلاعات هستند باید 24 ساعته انلاین باشند و اگر کوچکترین مشکلی به وجود آید میتواند هزینه های مازاد یا غیر قابل جبرانی را به سازمان تحمیل کند.خدمات شامل پشتیبانی از نرم افزار و سخت افزار وشبکه است .

 • پشتیبانی سخت افزار :

خدمات پشتیبانی شبکه و سخت‌افزار ، شامل پشتیبانی و نگهداری و همچنین تعمیر و تجهیز و به روز رسانی کلیه تجهیزات سخت‌افزاری در حوزه آی‌تی و شبکه، مانند تجهیزات پسیو شبکه، سرورها، رک، سوئیچ، روتر، دوربین‌های مداربسته، سیستم برق اضطراری UPS، سیستم‌های کامپیوتری و تجهیزات اداری مانند پرینتر، فکس، اسکنر و …است.

 • پشتیبانی نرم افزار شبکه

خدمات پشتیبانی نرم‌افزار شبکه بخشی از خدمات اکتیو نتورک (active network ) می‌باشد که شامل نگهداری از نرم‌افزارها، رفع ایرادات ، پیشگیری از وقوع ایرادات و مشکلات، نصب نرم‌افزارهای شبکه، نصب و آپدیت ویندوز سرور، حفظ و نگهداری اطلاعات و دیتاهای شرکت است. بک‌آپ‌گیری و پشتیبان گیری از تمامی اطلاعات و نرم‌افزارهای موجود و مستندسازی تمامی اطلاعات مرتبط با شبکه نیز بخشی از این خدمات می‌باشد

روش های پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری

خدمات پشتیبانی تلفنی:

برای حل بعضی از مسائل پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری می‌بایست به‌صورت تلفنی و شفاهی از کارشناسان پشتیبانی شبکه پرسیده شود.

ریموت کردن

این روش برای حل بعضی از مشکلات نیاز است تا به سیستم موردنظر از راه دور با نرم‌افزارهایی مخصوص توسط کارشناسان پیمانکار شبکه ریموت شود.

پشتیبانی حضوری

در بعضی از اوقات لازم است تا کارشناس به صورت حضوری وشخصادرمحل مشتری اقدام به ارائه خدمات شبکه و حل مشکلات شبکه نماید.ازمسائل دیگر که ممکن است نیاز به خدمات حضوری داشته باشندمیتوان به پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری، نصب و راه‌اندازی و پشتیبانی از سیستم تلفن سانترال و ویپ، سیستم برق اضطراری UPS و سیستم دوربین مداربسته اشاره کرد.

شرکت پیمانکار متخصص در زمینه پشتیبانی شبکه باید در همه زمینه ها تخصص داشته باشید و از تجربه کافی در لامور برون سپاری مطرح باشد همچنین باید بتواندبین کاربران از طریق ویپ یا سانترال یک ارتباط مستقیم ایجاد کند و موظف است که از اطلاعات شبکه به طور منظم بک آپ گیری کند و تمامی اعمال شبکه را مستند سازی کند .

C:\Users\ghahremani\Desktop\برون سپاری (8).jpg

گروه مهندسی پارمونت به لطف دانش فنی به روز و تجربه فراوان که حاصل بیش از 15 سال تجربه در این حوزه می باشد آماده ارائه خدمات به شرکت ها و سازمان ها می باشد. سابقه درخشان مجموعه پارمونت در راه اندازی و پشتیبانی شبکه و رضایت سازمان های طرف قرارداد دلیلی محکم برای مدیران زبده جهت برون سپاری شبکه به این مجموعه می باشد. پارمونت با ارائه برنامه ای جامع و به سازمان شما نگهداری از تجهیزات و امنیت شبکه سازمان شما را تضمین خواهد کرد.

با توجه به اهمیت یکپارچگی اطلاعات سازمان و تامین امنیت داده ها و لزوم پایداری شبکه گروه پارمونت این اطمینان را به شما خواهد داد که با برنامه ای منظم و دقیق تمامی شبکه شما تحت کنترل و مانیتورینگ خواهد بود.